Aktualności  |   Kalendarium  |   Galeria  |   Kontakt  |   Ważne adresy  |   Logotyp ZPSM
Dyrekcja  |   Sekcje  |   Nauczyciele  |   Uczniowie  |  > Rodzice  |   PSM I st.  |   Klauzula Informacyjna RODO

Niniejsza strona www ZPSM w Szczecinie od dnia 29 marca 2022 r. jest stroną archiwalną.
Aktualna strona dostępna jest pod adresem: www.gov.pl/web/zpsmszczecin

Zaproszenie

20.01.2015 r.

Szczecińska Młodzieżowa Orkiestra Kameralna serdecznie zaprasza na koncert, który odbędzie się 7 lutego 2015 r. o godzinie 16.00 w sali kameralnej Filharmonii Szczecińskiej. W programie "Zima" A.Vivaldiego ( solistką będzie nasza koncertmistrzyni Edyta Karpińska), Eine Kleine Nachtmusik W.A.Mozarta, Serenada M.Karłowicza i Suita w dawnym stylu z czasów Holberga E. Griega. Bilety w cenie 15 i 10 złotych do nabycia w kasie lub poprzez stronę internetową filharmonii.

początek strony...

Klip Radzimira Dębskiego z udziałem SMOKA

26.11.2014 r.

Nagrany podczas happeningu zorganizowanego w filharmonii klip z udziałem Szczecińskiej Młodzieżowej Orkiestry Kameralnej można już oglądać w internecie. Jak się okazuje, zyskał znaczną popularność o czym przekonacie się czytając artykuł zamieszczony pod następującym adresem: http://natemat.pl/123427,nowy-jork-nie-szczecin-internet-podbija-klip-jimka-do-utworu-prologue.

i jeszcze druga wiadomość:
Koncert "Talenty Szczecina"
"Smoki" nie poprzestają na celebrowaniu medialnego sukcesu (patrz poprzedni wpis), lecz dzielnie ćwiczą do kolejnego koncertu. Orkiestrę czeka duże artystyczne wyzwanie.23 listopada, w ramach koncertu "Talenty Szczecina" w Trafostacji Sztuki zagrają "Zimę" A.Vivaldiego (solistką będzie Edyta Karpińska, nasza koncertmistrzyni) oraz Eine Kleine Nachtmusik W.A.Mozarta.

początek strony...

SMOK - aktualności

30.09.2014 r.

Wszystkich zainteresowanych losami Szczecińskiej Młodzieżowej Orkiestry Kameralnej informujemy z przyjemnością,iż od września 2014 r. SMOK znalazł schronienie w Filharmonii Szczecińskiej im. M. Karłowicza. Dzięki życzliwości dyrekcji, muzyków orkiestry i świetnie przyjętemu występowi w ramach koncertu Scherzo będącego jednym z wydarzeń inaugurujących działalność nowej siedziby filharmonii, zyskaliśmy możliwość przeprowadzania prób w pięknym gmachu i nadzieję na artystyczną współpracę z filharmonikami. Pierwszym tego owocem był wspólny koncert w ramach zainicjowanego przez Radzimira Dębskiego wydarzenia "Zajrzyj do filharmonii w niedzielę". Szczecińscy filharmonicy, członkowie orkiestry YLIO oraz SMOK w pełnym składzie wykonali pod batutą kompozytora utwór o tytule CRUX. W galerii znajdziecie fotoreportaż z happeningu.

początek strony...

Młody, muzyczny Szczecin

24.09.2014 r.

zapraszamy do galerii.

początek strony...

SMOK w Filharmonii

2.09.2014 r.

Wszystkich sympatyków Szczecińskiej Młodzieżowej Orkiestry Kameralnej zapraszamy na pierwszy koncert w nowym sezonie artystycznym. Już 7 września o godzinie 17.00 SMOK weźmie udział wspólnie z orkiestrą symfoniczną Filharmonii Szczecińskiej,w koncercie o tytule Scherzo będącym jednym z wydarzeń artystycznych inaugurujących działalność nowej filharmonii. Szczegóły znajdziecie pod adresem: http://filharmonia.szczecin.pl/wydarzenia/89-Scherzo._Fabryka_Sztuki._Rodzinnie

A jak nasza orkiestra prezentuje się na estradach nowej filharmonii możecie zobaczyć oglądając galerię zdjęć z próby.

początek strony...

Szczecińska Młodzieżowa Orkiestra Kameralna zaprasza na koncert wieńczący warsztaty orkiestrowe

11.06.2014 r.

We wtorek, 24 czerwca 2014 r. o godzinie 17.00 w Muzeum Historii Szczecina (ul. Mściwoja II 8)wystąpi Szczecińska Młodzieżowa Orkiestra Kameralna.

W programie koncertu dwa niezwykle efektowne utwory -" Suita z czasów" Holberga Edvarda Griega oraz St Paul's Suite Gustava Holsta.

Koncert jest podsumowaniem trzymiesięcznych warsztatów orkiestrowych dla młodych muzyków finansowanych ze środków Miasta Szczecin.

[Rozmiar: 335670 bajtów]

początek strony...

Szczecińska Młodzieżowa Orkiestra Kameralna - warsztaty przygotowujące do pracy muzyka orkiestry kameralnej

5.05.2014 r.

W styczniu 2014 osiemnaścioro uczniów Zespołu Szkół Muzycznych, zdecydowało się poświęcić sobotnie przedpołudnia, aby poza obowiązkowym planem zajeć, rozwijać swoje umiejetności muzykowania zespołowego w ramach Szczecińskiej Młodzieżowej Orkiestry Kameralnej. Atrakcyjność i nowatorstwo tego rodzaju warsztatów wynika z faktu, iż młodzi artyści pracują pod kierunkiem zawodowych muzyków zwiazanych z orkiestrami filharmonii, opery czy Baltic Neopolis. Każda grupa instrumentów ma swojego "opiekuna", który nie tylko udziela rad związanych z techniczną i muzyczną stroną opracowywanych utworów ale również czynnie muzykuje w ramach zespołu, pełniąc rolę koncertmistrza swojej grupy. Prowadzącym pierwsze skrzypce jest Izabela Milewska, z drugimi skrzypcami pracuje Edyta Karpińska, za sekcję altówek odpowiada Edyta Hedzielska a o poziom wiolonczel i kontrabasów dba Natalia Karpińska. Młody wiek prowadzących, ich entuzjazm, zaangażowanie i profesjonalizm sprzyja dobrej komunikacji z młodzieżą i wpływa na szybko rosnący poziom gry orkiestry. Zespół występował dotąd m.in. w Muzeum Historii Szczecina inaugurując cykl koncertów "Muzyczna niedziela w muzeum", będacy wspólnym przedsięwzięciem Muzeum Narodowego i Zespołu Szkół Muzycznych, na festiwalu "Śpiewające Muzeum -Artystyczny Szczecin" i uroczystym wręczeniu stypendiów artystycznych Prezydenta Miasta Szczecin, jak również w duńskim Holstebro i Herning na koncertach charytatywnych organizowanych przez szczeciński i duński klub Rotary.

Od początku kwietnia cotygodniowe zajęcia warsztatowe dofinansowane są ze środków Miasta Szczecin

początek strony...

Koncert Szczecińskiej Młodzieżowej Orkiestry Kameralnej

03.03.2014 r.

9 marca 2014 (niedziela), o godz. 12.00, Muzeum Narodowe w Szczecinie oraz Zespół Szkół Muzycznych im. Feliksa Nowowiejskiego w Szczecinie zapraszają na pierwszy, oficjalny koncert utworzonej na początku 2014 roku Szczecińskiej Młodzieżowej Orkiestry Kameralnej. Wydarzenie jest pierwszym w ramach cyklu muzycznych spotkań w niedzielne południe w gotyckim wnętrzu Ratusza Staromiejskiego – Muzeum Historii Szczecina, Oddziału Muzeum Narodowego w Szczecinie, przy ul. Księcia Mściwoja II 8. Wstęp wolny.

Program koncertu : Giacomo Puccini „Chryzantemy”, Eduard Grieg „Suita z czasów Holberga”, Johannes Brahms „Taniec węgierski nr 5”.

W skład Szczecińskiej Młodzieżowej Orkiestry Kameralnej wchodzą uczniowie Zespołu Szkół Muzycznych im. Feliksa Nowowiejskiego w Szczecinie. W artystycznym rozwoju wspomagają ich młodzi, profesjonalni muzycy związani z orkiestrą Filharmonii Szczecińskiej, Operą na Zamku i orkiestrą Baltic Neopolis (Izabela Milewska, Edyta Karpińska, Edyta Hedzielska i Natalia Karpińska).

zapraszamy do galerii zdjęć...

początek strony...

copyright © 2011-2020 Zespół Państwowych Szkół Muzycznych w Szczecinie | Design by: W. Cieślok (ZPSM)